SIGMA 150-600mm f/5,0-6,3 DG OS HSM Sport

První dojmy z focení se Sigmou 150-600 Sport jsou veskrze pozitivní. Ba co víc, jsem (kromě váhy objektivu 🙂 ) naprosto nadšená, jak funguje v kombinaci s Canonem 5D Markem IV. Objektiv spadá do vyšší střední třídy a velmi pozitivní je, že vás jeho koupě finančně nezruinuje. Je to poměrně robustní objektiv, který už svojí hmotností/konstrukcí dává najevo, že od něj můžeme čekat špičkové snímky. A taky se řádně pronese!

SIGMA 150-600mm f/5,0-6,3 DG OS HSM Sport

SIGMA začala v poslední době vyrábět velice zajímavé objektivy, které nabízejí zajímavé zoomy za docela rozumné ceny. Samozřejmě to nejsou špičky EF objektivů se světelností f/2,8 nebo f/4, ale Sigma 150-600 Sport je výborný objektiv s mimořádně kvalitním tělem, super zoomem a vynikající rychlostí zaostřování. Sigma 150-600 mm SPORT má celokovové tělo z lehkých, odolných materiálů, včetně precizně a přesně vyrobené sluneční šroubovací clony z hliníkové slitiny. Provedení objektivu je v černě matné barvě a svým kvalitním zpracováním tak navozuje dojem prémiového provedení profi kategorie, kdy cena není tak astronomicky vysoká. Oceňuji její vynikající stabilizaci. Jedinou nevýhodou pro mě je jeho poměrně velká hmotnost oproti verzi Contemporary (váží 2,83 kg), ale stejně jsem šla do této těžší verze kvůli odolnosti proti prachu a vlhkosti, vzhledem k místům, kde fotím.

Sigma 150-600 skvěle kreslí v celém rozsahu a díky cloně s 9 lamelami mají snímky nádherný, jemný bokeh. Objektiv má optickou stabilizaci a tak je možné fotografování z ruky, ale s tělem kolem jednoho kilogramu se už opravdu pronese a ruka bolí…  Součástí objektivu je stativová patka kompatibilní s Arca Swiss, kterou nelze sundat. A ještě zmíním možnost upgradu firmwaru a nastavení uživatelských funkcí přes dokovací stanici, kterou je možné dokoupit (zatím jsem nevyzkoušela).

Na ukázku pár fotografií, to hlavní testování bude v říjnu ve Hwange NP…. Testovat budu i nový stativ BENRO FTA28CV1 (nosnost 10 kg), který jsem kvůli Sigmě zakoupila.

Hwangee NP, Zimbabwe, 13.10.2018 – voduška velká (Kobus ellipsiprymnus)
Canon 5D MIV, Sigma 150-600, f/ 5-6.3 DG OS HSM SPORT, f 6,3, čas 1/500 s, ohnisko 600 mm, expozice -0,3
Etosha NP, Namibie, obrovský samec slona afrického (Loxodonta