BOTSWANA září 2020

Letenky jsou koupené a Botswana nás přivítá v září 2020. Poletíme s QATAR Airways z Prahy přes Doha do Johannesburgu, kde si pouze vyzvedneme auto a hurá do Botswany. Tahle cesta bude poměrně krátká, takže se musí využít naplno. Naplno od začátku až do konce.

S Alešem Tomanem, mým dobrým kamarádem, který má Botswanu projetou křížem krážem, jsme včera seděli nad itinerářem, a vymýšleli, jak co nejefektivněji uvidět co nejvíce a ono to klaplo! Během 11 dnů čistého času projedeme Centrální Kalahari, národní park Makgadikgadi Pans, Moremi a nakonec i Nxai Pan s obrovskými baobaby. A pak už jen zpět do Johannesburgu vrátit auto a domů…. Nezvládneme tentokrát Chobe NP, ale je možná jednodušší návštěvu Chobe spojit s Viktoriinými vodopády, tedy ze strany Zambie a Zimbabwe. To jsme už vyzkoušeli a doporučíme každému!

Botswana je fantastická země, velmi bezpečná, s neuvěřitelným množstvím zvířat, stále ještě nedotčenou přírodou a milými lidmi. Rozloha Botswany je přes 600 000 km2 (je po Ukrajině 45. země na světě) a žije zde asi 2 180 000 obyvatel. V Bostwaně je síť SPARů a dalších řetězců, ceny potravin jsou podobné jako u nás a cena PHM kolem 20 korun za litr. Botswanská pula – 1 BWP – je v současné době cca 2,10 Kč (20.1.2020).
Vstupy do parků jsou 120 BWP za osobu a auto 50 BWP na den.

Jsme čtyři a máme zaplněné jedno auto. Řeší se ještě další auta, letenky jsou stále k dipozici a Botswana je připravená přivítat další cestovatele. Pojedeme s Toyotou 4×4, opět se stany nahoře a užijeme si safari v té nejtěsnější blízkosti, kterou nám náš rozum a respekt vůči divoké přírodě dovolí.


TRASA

18.9. dopoledne přílet do Johannesburgu, převzetí auta a hurá směr Centrální Kalahari na Xade. Cestou asi budeme muset přenocovat ještě před parkem, snad to dojedeme kousek za Kang, kde je příjemný motel s místy pro auta se stany. A další den už opravdová Afrika – Centrální Kalahari 3 noci (Xade, Piper Pan a Kori), Makgadikgadi Pans 1 noc, přejezd do Moremi, kde budou 3 noci (North Gate Camp, a 2x Xakanaxa). Potom už cestou zpět ještě babobaby v Nxai Pan National Park s jednou nocí a to už bude 27.9 ráno. Takže přejezd k Johannesburgu, poslední noc, 28.9. ráno vrácení auta a odlet domů.
Budu teprve campsites bookovat, tak pevně doufám, že všechno podle našeho plánu vyjde!