Namibie květen 2022 (pro CZECH PHOTO TRAVEL)

Čím začít…..
Ročním obdobím? Tím, jak vypadá „podzim“ v Africe? Že tam může být v noci i kolem 5 stupňů, až máte kapičku u nosu a v noci se ještě balíte do teplé, chlupaté deky a stejně je vám zima? Nebo nádhernými barvami ráno a večer před/po východu/západu slunce, kterým se jaro nevyrovná? Nebo psaním o milých lidech, kterých jsme během naší cesty potkali tolik? Nebo počtem kilometrů, kterých jsme zase dali na pohodu přes 5500, s pouze jedním píchlým kolem? Že Namibie byla stejně nádherná a přesto jiná a ukázala nám milion dalších věcí z jiného úhlu pohledu?

Nebo poděkováním za další úžasnou příležitost zažít další střípek podstaty bytí na naší nádherné planetě a odhalit její další tajemství? Navštívili jsme totiž svět, kde to snad ještě funguje tak, jak má. A tentokrát jsme byli jen čtyři: Jana, Milan, Viktor a já. Měli jsme půjčenou Toyotu Hilux, silný automat 4×4 s tempomatem, která nás bezpečně a pohodlně provezla po asfaltových i šotolinových cestách, dokonce i po písečných dunách v Namibu. Vešli jsme se do ní i s naší bohatou fotovýbavou a užili si báječných 16 dní…..

NextGEN Gallery

Naše cesta začala focením v Kolmanskopu, kam jsme tentokrát měli vyřízený „early permit“ a mohli jsme do areálu vjet s dostatečným předstihem před východem slunce. Moc ráda bych poděkovala manažerce Brendě (z našeho ubytování Obelix Guest House) za neuvěřitelnou pomoc se získáním permitu pro Kolmanskop.